Депутатът от ГЕРБ от Делян Добрев обяви, че напуска парламента и всички постове, които заема. Причината е, че се чувства "смъртоносно ранен" след скандала, който се разрази около него.
Добрев вече е разговарял с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов за това. Премиерът споделил мнението, че единствената достойна постъпка е да се откаже и не му е противоречал.
Бившият енергиен министър се оказа в окото на скандал в Хасково, след като стана ясно, че е назначил роднини, приятели и бивши съученици на възлови позиции в общината.
По време на скандала, който избухна преди дни, ГЕРБ се разграничи от кмета на Хасково Георги Беливанов заради бездействието му по редица проблеми на общината. Вчера пък Беливанов обяви, че самият той не се дистанцира от ГЕРБ, а от Делян Добрев.
Днес депутатът обясни, че преди три години кметът е бил пенсионер, но станал областен управител по негово настояване. "Няма ненаказано добро", каза Добрев пред bTV.
Той нападна и депутатката Елена Йончева, която първа извади данните за приятелските връзки на Добрев в Хасково.
"Госпожа Йончева и нейният кръг постигнаха целта си. В Хасково те нямат кмет на нито една община. В Община Хасково ГЕРБ има 15 общински съветници, БСП има – двама. Ако по някакъв начин те не ме уязвят и не ме съборят, така както го направиха, те нямат никакъв шанс", коментира Добрев.
Той се закани на Йончева, че ще носи отговорност за своите думи, "там, където всяка от двете страни предявява своите претенции".
"Тя изрича много тежки обвинения, за които няма нито едно доказателство. Аз цяла седмица обикалям по студията, за да обяснявам след госпожа Йончева, че нямам сестра. Цяла България запомни, че нямам сестра, но имам зет. Абсурдна е ситуацията", каза още Делян Добрев.
Повече новини от България четете в Dnes.bg.


Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Рекордните жеги в Европа водят до ръст на животозастрашаващите спешни случаи
Калфин: Бюджетът не носи изненади, плащаме цената на години безотговорно управление
Информация от анализатор е била пропусната при удара на САЩ по училище в Иран
Световното първенство и глобализацията печелят от играчите от диаспората
Екстремните жеги се превръщат в по-голяма заплаха за храните от войната
Си Дзинпин притиска Япония с ограничаване на износа на важни суровини
Европа избегна криза с авиационно гориво преди летния туристически сезон
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Китайските производители отнеха големия коз на японците
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа


преди 8 години Прав е да се обижда. А трябваше един зрелищен процес с главна роля в него да му дадат... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години отива да санира момчето отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Прави си и ти, че голяма част от политиците не им е чиста работата. Не знам, Елена Йончева няма ли шурабаджанащина като жена на Станишев, после пък скандала с хонорарите от БНТ. Добрев пък винаги се е застъпвал за капиталовия пазар и за мен е един от малкото свестни гербери. Нека не си правим изводи на клевети, защото това е изцяло в услуга на изричащия клеветите. Ако е виновен, нека си носи последствията, но просто обвинителя е комунист, а това по презумпция намирисва. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Прав си...Трабва де се докаже...Има само един малък проблем....Не мога да се сетя някога,нещо,за някой роден политик да се е доказало...И от това,предполагам,аз трябва да си извадя извода,че нашите политици са чисти,като утринна роса...Нали? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Нека да се докаже нещо. Какво ,на приказките на Елена Йончева ли да вярвам? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Защо се чувстват обидени? Че са малко парите които са изкарали, за това ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Такава ни е политическата класа. Целта на всички политически сили е да са във властта , не за да допринасят за народа а за лично облагодетелстване . Няма градивна опозиция. Всичките усилия на опозицията са с цел търсене на компромати. С това се изчерпва опозицията.Във форума знам, че никой не разчита на държавата. Защо трябва да я храним тогава.Само проблеми ни създава, краде ни постоянно и ни излага пред света. И Без това сега хората си събират пари за лечение в чужбина. Доброволци пазят имуществото си по селата. Децата се обучават чрез интернет. Армия и без това нямаме. Въпросът е защо трябва да храним този ***. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години К"ва Държавна сигурност,к"во компрометиране,к"ви пет лева,бе Кодерррр....Те,всички(и от едната,и от другата страна на барикадата) омазани до ушите в ла*на....,ти за компрометиране пишеш.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Точно БСП да са съдник... според мен по-скоро се прилага подхода на Държавна Сигурност за "разложение на вражеските групи чрез компрометиране и излагане на най-влиятелните елементи" отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Вицът на деняВземам удостоверение от Хасковската община и деловодителката ми казва:- Вървете при стринка да го провери, а след това при чичо да го подпише. След това - при кака да го изведе и подпечата.И дайте да ви подпиша пропуска, че дядо ще ви го иска на изхода. отговор Сигнализирай за неуместен коментар